Chcesz sprzedać włosy? Skupujemy włosy po najwyższych cenach w Polsce. Nie wyrzucaj swoich włosów, zarób niezłe pieniądze!


Strona główna | Kontakt
 
O włosach

Włosy Twoją ozdobą.


Główną rolą włosów jest ich funkcja upiększająca. Dla wielu osób ładne włosy są tak istotne, że nawet najmniejsza zmiana ich ilości, koloru, struktury czy rozmieszczenia może sprawić, że odwiedzą oni lekarza. Choroby włosów często wiążą się z chorobami paznokci oraz skóry.

Na głowie mamy około 100 000 mieszków włosowych. Z każdego mieszka może wyrosnąć w ciągu życia 20-30 włosów. Na głowie niemowląt włosy są bardziej gęste niż na głowie dorosłych.

Pierwotne zalążki włosów pojawiają się już w 9 tygodniu życia płodowego. Pierwsze, w pełni wykształcone włosy, powstają pomiędzy 5 a 6 miesiącem życia płodowego (lanugo). Płód traci je między 7 a 8 miesiącem. Zostają one zastąpione włosami terminalnymi. Po urodzeniu nie tworzą się już nowe mieszki włosowe.

W pełni rozwinięty włos składa się z trzech części: z korzenia włosa tkwiącego w skórze, z trzonu zwanego również łodygą włosa i z końca włosa, który jest ostro zakończony i występuje tylko we włosach niestrzyżonych. Korzeń włosa znajduje się w mieszku włosowym, do którego uchodzi gruczoł łojowy. Korzeń w dolnej części rozszerza się tworząc opuszkę, która obejmuje brodawkę włosa. Zniszczenie brodawek prowadzi do trwałej utraty włosów. Włos wyrasta ze skóry pod pewnym kątem. Od strony kąta rozwartego jest przytwierdzony mięsień przywłośny. Na przekroju poprzecznym w skórze, włos wykazuje budowę warstwową. Wyróżnia się cztery zasadnicze warstwy, z których każda składa się z kilku warstw. Patrząc od środka rozróżnia się włos właściwy, pochewkę wewnętrzną włosa, pochewkę zewnętrzną włosa i torebkę włosa. Włos właściwy, wyrastający ze skóry, składa się z warstwy rdzennej, nieobecnej tylko w niektórych włosach meszkowych, z warstwy korowej i osłonki włosa. Osłonka składa się z łusek nakładających się dachówkowato, co przypomina szyszkę sosnową.


Głównym składnikiem chemicznym włosów jest keratyna. W odróżnieniu od keratyny warstwy rogowej naskórka, keratyna włosów zawiera około 20% cysteiny, aminokwasu bogatego w siarkę. Cząsteczki keratyny zawierają wiele rodzajów wiązań, dzięki którym włosy mają stałą strukturę chemiczną i mechaniczną.

Włosy dzieli się na trzy rodzaje: pierwotne (lanugo), meszkowe i terminalne. Do tych ostatnich zalicza się włosy długie (owłosionej skóry głowy), włosy szczeciniaste (brwi, rzęsy) i włosy okolic płciowych i pachowych. Włosy różnie reagują na hormony androgenne. W związku z tym dzieli się je również na trzy grupy. Do pierwszej zalicza się włosy zależne od płci, czyli odpowiadające na androgeny, ale dopiero w stężeniach występujących na ogół u mężczyzn. Należą do nich włosy na brodzie oraz pomiędzy trójkątem łonowym a pępkiem, jak również w uchu zewnętrznym. Do drugiej grupy należą tzw. włosy ambiseksualne. Są one również zależne od androgenów, ale w stężeniach typowych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Zalicza się do nich włosy pachowe i łonowe. Trzecią grupę stanowią włosy niezależne od płci, które nie reagują na androgeny. Są to brwi i rzęsy. Najważniejszym androgenem jest testosteron. W miejscu swojego działania w macierzy włosa, pod wpływem enzymu 5 alfa reduktazy, ulega on konwersji do dwuhydrotestosteronu.


Ludzkie włosy mają swój cykl wzrostu, niezależny od włosów sąsiednich. Cykl dzieli się na trzy fazy: fazę anagenową czyli wzrostu, fazę katagenową czyli przejściową i fazę telogenową, czyli spoczynku. Normalnie na owłosionej skórze głowy jest około 85% włosów anagenowych, poniżej 1% katagenowych i 15% telogenowych. Faza anagenowa może trwać np. na głowie od 2 do 6 lat. Faza katagenowa trwa zaledwie kilka dni. W niej wzrost włosa ulega zahamowaniu. Faza telogenowa, na której końcu włosy wypadają, trwa średnio 3-4 miesiące.


Pomimo tak trwałej i złożonej struktury, może dojść do uszkodzenia mechanicznego włosów. Może to nastąpić np. przez zbyt energiczne czesanie lub szczotkowanie włosów. Dochodzi wtedy do uszkodzenia osłonki włosa, a nawet głębszych jego części. Uszkodzenie takie szczególnie zagraża osobom mającym kręcone włosy. Nadmie
e mycie może spowodować suchość i łamliwość, jednak przy użyciu nowoczesnych, dobrych szamponów nie jest to zjawisko częste. Płyny do trwałej ondulacji mogą naruszać strukturę włosów. Także niektóre z farb zmieniają kolor w sposób bardziej trwały i równocześnie mogą je uszkadzać. Również preparaty rozjaśniające, utleniając melaninę w włosach, równocześnie je osłabiają.

Seria A.T.W. Złoto Azteków do włosów, składa się z szamponu i odżywki. Szampon, dzięki zawartości roślinnych substancji zmywających, pochodzących z palmy kokosowej i kukurydzy, doskonale zmywa. Jednocześnie nie wysusza on skóry głowy i włosów, nadaje im połysk i zwiększa optycznie objętość. W szamponie, jak i odżywce, są zawarte wyciągi z zioła Azteków. Zioło to zawiera roślinne fitohormony tzw. fitoestrogeny, jak również mikroelementy (glin, kobalt, żelazo, magnez, selen, krzem, cynk) i makroelementy (wapń, magnez, potas, sód, fosfor), saponiny, liczne prowitaminy i witaminy (beta?karoten, niacynę, tiaminę, witaminę B2 i C), białka oraz węglowodany. Powoduje to odżywienie włosa od jego podstawy, po przez wpływ na samą cebulkę. Dzięki temu odżywka jest szczególnie polecana dla włosów suchych i zniszczonych np. farbowaniem. Wzmacniając cebulki, poprawia strukturę i wygląd włosów. Odżywka ułatwia także układanie włosów, dzięki dodaniu do niej specjalnie przygotowanego wyciągu ze skrobi. Trzeba więc podkreślić, że kosmetyki te mają bardzo poważne walory pielęgnacyjne i warto je stosować.
 

Włosy nie spełniają żadnej ważnej dla życia funkcji. Mimo to wpływają w sposób istotny na nasz wygląd i mają duże znaczenie dla wielu osób. Włosy - wypadanie

Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić profesjonalnej porady lekarskiej.

Włosy nie spełniają żadnej ważnej dla życia funkcji. Mimo to wpływają w sposób istotny na nasz wygląd i mają duże znaczenie dla wielu osób.
Każdy włos pozostaje na głowie przez około 7 lat. Faza wzrostu włosa trwa 2-6 lat, następnie wchodzi on w fazę przejściową, po której następuje stan spoczynku, trwający 3-4 miesiące, dopóki włos nie wypadnie i nie zostanie zastąpiony nowym.

Najczęstszymi problemami, związanymi z włosami, są włosy suche lub przetłuszczające się. Na włosy suche lub przetłuszczające się można wpływać, stosując odpowiednie szampony, płukanki lub kuracje lecznicze. Codzienne mycie w odpowiednich szamponach nie szkodzi włosom, jednak w przypadku włosów przetłuszczających się należy liczyć się z tym, że częste mycie zwiększa wydzielanie gruczołów łojowych. Włosy należy płukać letnią wodą i nie używać zbyt gorącego powietrza do suszenia. Łupież jest najczęściej problemem kosmetycznym, za którym może się jednak kryć łuszczyca, wyprysk lub grzybica. W tej dolegliwości pomagają specjalne szampony przeciwłupieżowe. d około 25. roku życia włosy stają się cieńsze oraz wypada ich więcej, niż wyrasta nowych. Przy utracie powyżej 100 włosów dziennie można mówić o wypadaniu włosów. Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny.

 
Objawy
 
Objawami, wskazującymi na początek wypadania włosów, mogą być wzmożone tworzenie się łupieżu oraz bardzo tłusta i swędząca skóra głowy. W przypadku zwykłego wypadania włosów tworzą się u mężczyzn najpierw tak zwane zakola nad czołem. Następnie włosy wypadają także z tyłu głowy, aż utworzy się okrągła łysina. Czasami włosy nie wypadają jednocześnie na całej głowie, lecz tworzą małe, okrągłe miejsca pozbawione włosów. W przypadku zatrucia lub reakcji alergicznej włosy wypadają nagle i w dużych ilościach.

Przyczyny
 
Przyczyny łysienia
•    Naturalny proces u mężczyzn; jego początek i intensywność są uwarunkowane dziedzicznie.
•    U kobiet zmniejszenie grubości włosów ma miejsce w zaburzeniach hormonalnych, np. po menopauzie, po urodzeniu dziecka lub po odstawieniu doustnych środków antykoncepcyjnych. W okresie ciąży i podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych wzrasta gęstość włosów.
•    Przyczyny mechaniczne (np. mocne spinanie włosów) lub chemiczne (częste robienie trwałej ondulacji lub farbowanie włosów).
•    Przyjmowanie silnie działających leków przeciwnowotworowych (chemioterapia) lub napromieniowanie.
•    Ciężkie choroby, stres, anemia.
•    Zbyt mała zawartość w diecie witamin, składników mineralnych i aminokwasów.

 

Jak cię widzą tak cię piszą - to przysłowie zna każdy z nas. Niewątpliwie fryzura jest elementem wizerunku, na który zwracamy uwagę. Żeby mieć zdrowe i zadbane włosy nie wystarczy tylko myć je regula
ie. Pracownia Fryzjerska pod patronatem Akademii Technik Fryzjerskich w kilku odcinkach przedstawi jak właściwie dbać o włosy i pielęgnować je by zawsze wyglądały wyjątkowo.
Aby osiągnąć sukces w postaci zdrowych i pięknych włosów, powinnaś najpierw zapoznać się z ważnymi informacjami na ich temat. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że każdy typ włosów ma swoją specyfikę - jest to spowodowane głównie czynnikami genetycznymi. Dlatego nawet najlepsze kosmetyki i najzdrowsza dieta nie spowodują, że włosy cienkie i delikatne zmienią się w bujne loki. Na szczęście odpowiednio dobrana pielęgnacja do rodzaju włosów może przynieść doskonałe efekty. Jeśli zatem pragniesz mieć zdrowe i piękne włosy, przede wszystkim powinnaś Im się dobrze przyjrzeć. Bardzo ważna jest dobra ocena rodzaju włosów. Na przykład włosy kręcone mogą być cienkie i delikatne jak również grube i mięsiste.

Jeszcze do oceny zaliczamy również stan włosa tzn. - zabiegi chemiczne, częstotliwość i fachowość wykonywanych zabiegów. Połysk na włosach też jest podpowiedzią w jakim są stanie. Przyczyny uszkodzenia włosów są dwie: zewnętrzna (zabiegi chemiczne, zła pielęgnacja, czynniki atmosferyczne) i wewnętrzna (genetyka, stres, u kobiet okresy menopauzy, choroby, leki). Jak widzisz nie jest to proste, dobrze ocenić. Bardzo często popełnia się błędy. Wtedy okazuje się, iż odżywka i szampon nie poprawiają struktury włosa, a nawet ją pogarszają. Najlepiej będzie jak poprosisz wykwalifikowanego fryzjera-stylistę, a on fachowym okiem dobrze określi rodzaj i strukturę włosów co pozwoli na doskonały dobór kosmetyków. Ale zanim poprosisz fachowca o pomoc spróbuj ocenić własne włosy sama.


Włosy po zabiegach chemicznych (prawidłowo przeprowadzanych)
Jeżeli poddawałaś swoje włosy takim zabiegom jak, ondulacja skręcająca lub prostująca , koloryzowałaś, rozjaśniałaś to znaczy że Twoje włosy są po zabiegach chemicznych. Teraz od Ciebie zależy jak będziesz o nie dbała taki efekt uzyskasz. Pamiętaj że szybko i łatwo można mieć włosy suche (zniszczone).


Włosy z łupieżem
Na skórze, między włosami pojawiły się białe płatki, to prawdopodobnie masz łupież. Jest on często spotykanym schorzeniem, polegającym na nadmie
ym łuszczeniu się zrogowaciałych komórek skóry głowy. Przyczyną powstawania łupieżu jest mikroorganizm, który występuje również u osób zdrowych, ale w znacznie mniejszej ilości. Czynnikami, które sprzyjają rozwojowi łupieżu są: niektóre leki, nieprawidłowe odżywianie, brak higieny oraz stosowanie drażniących lub niskiej jakości kosmetyków do włosów.


Włosy osłabione i wypadające
Twoje włosy są przerzedzone, a po czesaniu pozostają w dużej ilości na szczotce, jest to objaw włosów osłabionych i wypadających. Aby przekonać się, czy masz ten problem, należy policzyć wszystkie włosy, które nam wypadły w ciągu doby - jeśli jest ich więcej niż 150, to jest to prawdopodobnie nadmie
e wypadanie. Przyczynami mogą być czynniki dziedziczne i hormonalne, silny stres, łojotok, urazy mechaniczne, stosowanie niektórych leków i środków chemicznych.


Włosy normalne
Jeżeli Twoje włosy nie stwarzają zazwyczaj widocznych problemów, są zdrowe i błyszczące, łatwo się układają i zachowują nadany im kształt, to należysz do grona tych nielicznych, którzy mają włosy normalne. Na pewno o nie, dbasz.


Włosy mieszane
Jeżeli Twoje włosy są tłuste u nasady i suche na końcach, to najprawdopodobniej należą do typu mieszanego. Przyczyną powstawania włosów mieszanych jest przede wszystkim częste stosowanie silnych środków chemicznych, takich jak rozjaśniacze i farby, a także zła pielęgnacja.

 
Wszelkie prawa zastrzeżone przez Skupwlosow.com
Skup włosów com oferuje wysokie ceny za Twoje włosy. Nie czekaj ani chwili. Zagęszczanie włosów znajdziesz u naszych partnerów.